Londra Dönüşü

Büyük bir heyecan ve öğrenme isteği ile yana tutuşa gittiğim Londra’dan, daha büyük bir heyecan ve telaşla döndüm. Yıllarca mimarlık, tasarım üzerine eğitim al, düşün, çalış hepsi süper ama floristliği, işin merkezinde, en iyilerinden öğrenmek gerçekten paha biçilemez bir fırsat oldu.

Kursumuzun aynı zamanda kraliyet ailesinin çiçeklerini hazırlayan firma olması ve saraya (Buckingham Palace) giden çiçeklerin tasarım ve transport telaşelerine tanık olmak ise apayrı bir tecrübeydi.
Diğer bir bonus ise, Paris’in konusunda ünlü okullarından Ecole des fleures de Paris’in  hocalarından Martine’nin de mesleki İngilizcesini geliştirmek için bizim okulda bulunmasıydı. İngilizlerin en güzel, doğala en yakın olandır prensiplerinin yanı sıra, Fransızlar’ın görkemli tasarım anlayışlarından da örnekler görme ve tasarlama imkanım oldu.
Bu böyle bir giriş yazısı olsun, kurstaki günlerim ve tasarımlar ile ilgili ayrıca konu konu ayırıp ve bol bol fotoğraflar ekleyerek yeni yazılar yazacağım vakit buldukça.
 

Instagram